۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ آبان
آزمایشگاه طراحی و بهینه سازی سیستم های برداشت از انرژی باد
 

با توجه به روند کاهشی منابع سنتی انرژی و هم‌چنین خطر آلودگی محیط زیست و تغییر اقلیم جهانی، بی‎تردید یکی از مهم‌ترین مسایل امروزِ علم و فناوری بهره‌برداری از منابع تجدیدپذیر انرژی و استفاده‌ی بهینه از منابع موجود است.
آزمایشگاه پژوهشی طراحی و بهینه‌سازی سیستم‌های برداشت انرژی از باد، در سال 1397 در گروه مهندسی مکانیک دانشگاه الزهرا(س) آغاز به فعالیت نمود. فعالیت‌های این آزمایشگاه حول محور موضوعات به روز در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، به‌ویژه انرژی باد، قرار دارد. استفاده‌کنندگان اصلی این آزمایشگاه دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی رشته سیستم‌های انرژی هستند که در تمام اوقات، مستقل از تقویم آموزشی، امکان بهره‌برداری از این آزمایشگاه را دارند. فناوری‌‌های نوین برداشت انرژی از باد، استفاده از روش‌های شبیه‌سازی برای مطالعه سیستم‎‌‌های مرتبط با انرژی بادی و هم‌چنین بهره‌برداری از انرژی باد جهت تامین انرژی مورد نیاز ساختمان‌ها، از محورهای مورد توجه در این آزمایشگاه هستند.
از پروژه‌‌های جاری می‌توان به "طراحی و ساخت توربین ارتعاشی بدون‌پره"، "طراحی مزرعه بادی جهت تامین انرژی شهرک مسکونی"، "طراحی توربین بادی کانال‌دار" و " طراحی توربین بادی ترکیبی افق‌محور-عمودمحور"، اشاره کرد.
 
آزمایشگاه طراحی و بهینه سازی سیستم های برداشت از انرژی باد دانشگاه الزهرا 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1398/07/02
تعداد بازدید:
1896
آزمایشگاه های تخصصی-پژوهشی
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان ده ونك،دانشگاه الزهرا،ساختمان خوارزمي، طبقه دوم، دانشكده فني و مهندسي كدپستي : 1993893973
تلفن : 982188041469+ فاكس : 982188617537+
 engineering[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.