۱۴۰۳ چهارشنبه ۳۰ خرداد

درباره گروه

گروه کامپیوتر دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه الزهرا(س)، از سال 1373 تاسیس گردیده است و دوره های کارشناسی کامپیوتر از سال 1376و کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار و هوش مصنوعی از سال 1387 را عرضه نموده است.

این گروه، همکاری های تحقیقاتی متعددی را با صنایع مختلف برقرار کرده است که این حرکت، زمینه لازم جهت افزایش قابلیت های پژوهشی و مهارت های تخصصی دانشجویان را فراهم نموده است. در این راستا پنج آزمایشگاه پژوهشی با عناوین "داده کاوی تخصصی"، "شبکه کامپیوتر"، "توسعه و ارزیابی امنیت سیستم عامل" ، "پردازش صوت" و "پردازش تصویر و OCI " و چندین هسته پژوهشی در حوزه های مختلف مانند پردازش تصویر، پردازش گفتار، سلامت الکترونیک، بانکداری الکترونیک و پنهان نگاری در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند. همچنین آزمایشگاه های آموزشی شامل "آزمایشگاه ریزپردازنده"، " آزمایشگاه سیستم عامل"، "آزمایشگاه مدار منطقی"، " آزمایشگاه پایگاه داده"، " آزمایشگاه شبکه"، " آزمایشگاه معماری" و "کارگاه مبانی کامپیوتر" نقش موثری در مهارت افزایی دانشجویان این رشته داشته است.

در طول این سال ها، فارغ التحصیلان این گروه، نشان داده اند که مهارت های لازم برای پذیرش مشاغل کلیدی را کسب نمودند و در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی موفقیت های چشمگیری بدست آوردند و تلاش استادان و اعضای هیات علمی نیز معطوف بر ارتقای کیفیت آموزشی و پژوهشی و ایجاد راه های ارتباطی دانشجویان با صنعت بوده است
 
 
 

تاریخ به روز رسانی:
1398/01/25
تعداد بازدید:
35536
گروه کامپیوتر
آخرین اخبار
'NoData' not found in DataDic
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان ده ونك،دانشگاه الزهرا،ساختمان خوارزمي، طبقه دوم، دانشكده فني و مهندسي كدپستي : 1993893973
تلفن : 982188041469+ فاكس : 982188617537+
 engineering[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.