۱۴۰۳ پنج شنبه ۲۸ تير

معرفی

New Page 1
انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه الزهرا ،در سال 1376 شروع به کار کرد و هم اکنون به صورت تخصصی با هفت کمیته ی آموزش ، پژوهش ، مستند سازی ، روابط عمومی و تبلیغات ،فعالیت های ترویجی و بازدید ها ،سایت و تولید محتوا و نشریه ی تخصصی مهندسی صنایع زیر نظر دبیر کل انجمن و به سرپرستی مسئولین این کمیته ها به فعالیت خود ادامه می دهد.به تازگی کمیته ی بازدید با ارتقا یافتن فعالیت هایش ، کمیته ی ارتباط با صنعت نام گذاری شده است . 
در زمینه ی گفتگو های علمی و تخصصی ،برنامه های انجمن شامل برگزاری کارگاه ترجمه ی مقاله با محوریت مهندسی صنایع ،سمینار آشنایی با مدیریت فرآیند های کسب و کار و بازار کار آن ،کارگاه بحث آزاد به زبان انگلیسی ،همایش هدایت تحصیلی مهندسی صنایع ، سمینار های متعدد موفقیت در کنکور مهندسی صنایع با سخنرانی اساتید مجرب جهت کمک به متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ، سمینار آشنایی با بورس و بازار سرمایه و کارگاه آشنایی با زمینه های شغلی (بازار کار مهندسی صنایع ) اشاره نمود. کمیته سایت و تولید محتوا نیز در جهت بارگزاری اخبار انجمن و مطالب مفید در زمینه مهندسی صنایع تلاش می کند.
همچنین نشریه پویان که صاحب امتیاز آن انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع است پس از وقفه ای یک ساله به تازگی فعالیت خود را از سر گرفته است و با همت اعضای فعال دراین نشریه هفدهمین جلد آن در زمستان 97 به چاپ رسید.
در دوره ی فعلی یکی از درخشان ترین رویداد های کل تاریخ فعالیت انجمن رقم خورد . شانزدهمین همایش بین المللی مهندسی صنایع به میزبانی دانشگاه الزهرا برگزار شد .کلیه ی برنامه های این همایش، با همت دانشجویان فعال در این انجمن و با همکاری شایان معاونت فرهنگی دانشگاه الزهرا (س) صورت گرفت .این رویداد همچنین رضایت کامل کلیه ی اساتید و استقبال دانشجویان از سرارسر کشور را به دنبال داشت و زمینه ی برگزاری کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع به میزبانی دانشگاه را در سال آینده فراهم نمود . 
در زمینه ی بازدید ها و ارتباطات و همکاری های علمی ، می توان به برپایی بازدید از کارخانه های آبسال و تک ماکارون و کارخانه ی فاراشیمی و بازدید از پارک علم و فناوری پردیس به منظور معرفی مراکز استارتاپی در جهت جذب حمایتگر برای ایده های کارآفرینانه ی دانشجویان و ایجاد زمینه ی آشنایی با عینیت کاربرد های رشته ی مهندسی صنایع در واحد های تولیدی و صنعتی اشاره نمود . از جمله فعالیت های انجمن در زمینه ی آموزش که برگزاری دوره ها و کارگاه های متوع را در بر می گیرد ؛ می توان به برگزاری دوره های آموزشی نرم افزار های کاربردی چون پریماورا ،متلب ، اکسل ،دوره ی آموزشی مبانی ، الزامات و ممیزی داخلی ، دوره ی آموزشی بهداشت ایمنی و محیط زیست و در زمینه ی فعالیت های ترویجی به برگزاری کارگاه آموزشی اصول و مهارت های مذاکره ،سمینار دیجیتال مارکتینگ و آی ای گیم اشاره نمود که با استقبال جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه الزهرا و سایر دانشگاه ها رو به رو شد . 
 
 
اعضای فعلی این انجمن در بخش شورای مرکزی : 
خانم مریم جعفری : دبیری انجمن 
خانم زهرا فائزی : سرپرست کمیته ی ارتباط با صنعت 
خانم نرگس امین عشقی : سرپرست کمیته ی مستندسازی 
خانم فاطمه کاظمی : سرپرست کمیته ی پژوهش 
خانم میترا میرشفیعی : سردبیر نشریه 
خانم الهه کمندی : مسئول سایت و تولید محتوا
خانم مریم صادقی : سرپرست کمیته ی روابط عمومی 
خانم آرزو محمدیان: سرپرست کمیته آموزش 
لازم به ذکر است در حدود پانزده نفر عضو افتخاری و فعال با کلیه ی کمیته های ذکر شده همکاری می کنند . 
این انجمن همواره در راستای ارتقای سطح علمی و مهارت های عملی دانشجویان کوشیده است و علی رغم این که در جهت نیل به اهداف خویش فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشته ؛تجربه های گرانبهایی را اندوخته است .
به تازگی و در جشنواره ی حرکت داخلی ، انجمن مهندسی صنایع دانشگاه الزهرا ،در رقابت با کلیه ی انجمن های فعال این دانشگاه ، موفق به کسب مقام دوم شد و همچنان مصمم تر با اهداف بزرگتر به فعالیت خویش ادامه می دهد .
 
 
 

تاریخ به روز رسانی:
1401/12/24
تعداد بازدید:
7408
انجمن مهندسی صنایع
آخرین اخبار
'NoData' not found in DataDic
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان ده ونك،دانشگاه الزهرا،ساختمان خوارزمي، طبقه دوم، دانشكده فني و مهندسي كدپستي : 1993893973
تلفن : 982188041469+ فاكس : 982188617537+
 engineering[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.