۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۶ آذر

گزارش عملکرد ترمی

 

سمینار لجستیک و طرح آمایش مراکز لجستیک کشور
انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه الزهرا (س)، سمینار "ارائه و نقد طرح آمایش مراکزلجستیک کشورمبتنی بر بهینه سازی ریاضی" را درروز دوشنبه 13 اسفند ماه سال 97 از ساعت 10 الی 12 در سالن کنفرانس دانشکده ی فنی مهندسی واقع در دانشگاه الزهرا برگزار نمود.
مدرس دوره ، جناب مهندس عباسی پاریزی ، دانش آموخته ی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و عضو ارشد تیم تحقیقاتی پروژه آمایش مراکز لجستیک کشور بودند.
ایشان ضمن معرفی اصول اولیه و مبانی بحث لجستیک یا حمل و نقل به تبیین محور های این سمینار پرداختند که عبارتند از :
معرفی انواع مراکز لجستیک 
رویکرد های مختلف مکانیابی لجستیک در دنیا 
جایگاه بهینه سازی ریاضی در مکانیابی مراکز لجستیک در ایران 
نقد وبررس یچالش های مختلف مرتبط با طرح آمایش مراکز لجستیک کشور 
در این سمینار، ابتدا دفتر طرح جامع و مدل های حمل و نقل معاونت حمل و نقل وزارت راه معرفی و تشریح شد و سپس با بیان چالش ها و مشکلات لجستیک کشور ، به بررسی وضعیت موجود شبکه لجستیک پرداخنه شد . 
درادامه انواع مراکز لجستیک معرفی و سپس انواع مکانیابی مراکز لجستیک با رویکرد های مختلف مطرح گردید .و از مدل ریاضی و رویکرد مکانیابی طرح آمایش رونمایی شد . از آخرین مباحث مطرح شده در این سمینار می توان به بررسی طرح آمایش و خروجی های این طرح و چالش ها و مشکلات پیش رو پرداخنه شد . 
سی دقیقه ی پایانی سمینار به برگزاری جلسه ی پرسش و پاسخ میان اساتید و دانشجویان و سخنران اختصاص یافت . 
این دوره با حضور دانشجویان دانشگاه الزهرا و با استقبال دانشجویان سایر دانشگاه ها تعداد حاضرین به بیش از پنجاه نفر رسید . لازم به ذکر است که این سمینار با حضور برخی از اساتید دانشکده ی مهندسی صنایع ازجمله دکتر سیف برقی، دکتر اسمعیلی، دکتر باقری نژاد، دکتر نصیری و دکتر فتاحی برگزار گردید .
این رویداد با همکاری دانشکده فنی مهندسی دانشگاه الزهرا توسط دبیر کل انجمن، اعضای فعال وبا همکاری دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی صنایع برگزار شد.
و در پایان دوره ضمن نظرسنجی صورت گرفته؛ با رضایت شرکت کنندگان همراه بود.
 


سمینار آشنایی با بورس و بازار سرمایه
انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه الزهرا(س) سمینار"آشنایی با بورس و بازار سرمایه" را در تاریخ 13 اسفند ماه سال 97 درسالن دکتر کاتب واقع در دانشگاه الزهرا برگزار نمود.
این سمینار از ساعت 14 الی 17 برگزار گردید.
سخنران سمینار ، جناب آقای مجید ششمانی ،تحلیل گر ارشد کارگزاری مبین سرمایه بودند.
در این سمینار ، جناب ششمانی در ارتباط با چگونگی و مهارت های فعالیت در بازار بورس سخنرانی فرمودند . ضمن اینکه تکنیک ها و علومی که لازم بود دانشجویان برای ورود به این عرصه بیاموزند را به طور کامل برای آن ها تشریح نمودند . لازم به ذکر است از جمله کسب کار هایی که دانشجویان رشته ی صنایع در آن مشغول به کار می شوند و جزو تخصص های آن ها محسوب می شود بازار بورس است 
از محور ها این سمینار میتوان به :
آشنایی با بازار سرمایه 
آشنایی با ابزارهای بازار سرمایه 
مبانی تحلیل بنیادی 
تحلیل بنیادی پیشرفته
اشاره نمود .
این دوره با حضور دانشجویان دانشگاه الزهرا و سایر دانشگاه ها برگزار گردید وهمچنین تعداد شرکت کنندگان در نهایت به 40 نفر رسید .
این رویداد با همکاری کارگزاری مبین سرمایه و توسط دبیر کل انجمن و با همکاری اعضای فعال و با یاری معاونت فرهنگی دانشگاه الزهرا(س) برگزار گردید


 
 

بازدید از پارک علم و فناوری
انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه الزهرا (س) ،بازدید از پارک علم و فناوری پردیس را در تاریخ22 اسفند ماه سال 97 برگزار نمود. این بازدید از ساعت 8 الی 14 برگزار گردید.
پارک فناوری نوعی شهرک علمی با کارکرد اقتصادی است که فعالیت اصلی اکثریت سازمان های موجود در آن تحقیق و توسعه ی صنعتی است .
در این مرکز دانشجویان و دانش آموختگان با ارائه ی طرح های جدید و ایده های کارآفرینی می توانند به جذب حمایتگر مالی و اعتباری بپردازند . این مرکز با ماهیت استارتاپی خود در واقع نقش واسطه ای میان دانشگاه و صنعت را ایفا می کند .
در این بازدید ابتدا آقای سعیدی ،یکی از کارمندان پارک علم و فناوری، به معرفی اجمالی وظایف ، اهداف و ساختار حقوقی و تشکیلاتی این پارک پرداختند و سپس آقای مهندس علی پنیریان ،مدیرعامل مرکز نوآوری یاس، به تشریح مسائلی در خصوص کارآفرینی و راه اندازی استارت آپ ها پرداختند و دقایق پایانی این جلسه را به پرسش و پاسخ دانشجویان اختصاص دادند.
در آخر دانشجویان از نمایشگاه دست آورد های پارک علم و فناوری بازدید کردند.
از محور های اصلی این بازدید می توان به :
اشاره به فرصت ها ،چالش ها و موانع کارآفرینی، راه اندازی یک استارت آپ و جذب اسپانسر قدم های لازم در جهت رساندن یک ایده ی تجاری به مرحله ی اجرایی چگونگی طراحی و ارائه ی ایده های نوین شاره نمود .
این بازدید با حضور دانشجویان دانشگاه الزهرا در مقطع کارشناسی برگزار گردید و تعداد بازدیدکنندگان به 25 نفر رسید .
این رویداد توسط نائب دبیرانجمن (مسئول ارتباط با صنعت) و با همکاری اعضای فعال و با یاری معاونت فرهنگی دانشگاه الزهرا برگزار شد.

دوره ی آموزشی نرم افزار اکسل
انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه الزهرا (س)، دوره ی آموزشی نرم افزار Excel را در تاریخ های 2 ،9 ،16 و 23 اسفند ماه سال 97 به مدت 28 ساعت درسالن حدیث و سپس سالن دکتر فرزانه واقع در دانشگاه الزهرا برگزار نمود.
این دوره 28 ساعته از ساعت 10 الی 17 پنج شنبه ها برگزار گردید و 23 اسفند ماه سال 97 به مدت 28 ساعت درسالن حدیث و سپس سالن دکتر فرزانه واقع در دانشگاه الزهرا برگزار نمود.
این دوره 28 ساعته از ساعت 10 الی 17 پنج شنبه ها برگزار گردید.
مدرس دوره،  جناب مهندس احسان ظاهری، عضو تیم مدیریت پروژه شرکت ساپکو و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه امیر کبیر بودند.
ایشان ضمن معرفی اصول اولیه و محیط این نرم افزار، دانشجویان را به مهارتی نسبی برای کار با این نرم افزار رساندند. پس ازشرح لزوم اهمیت یادگیری این نرم افزار به بیان مبانی کلی این برنامه به صورت تخصصی پرداختند.
از محور های اصلی این دوره می توان به:
یادگیری کاربرد های این نرم افزار درانواع زمینه ها و به خصوص در زمینه ی پروژه های مربوط به رشته ی مهندسی صنایع در شاخه های کنترل پروژه، ارزیابی عملکرد، برنامه ریزی تولید، کنترل موجودی و کنترل کیفیت آماری 
تبیین مسئله ی سهولت کاربرد این نرم افزار در بسیاری از پروژه های مالی، اداری و ... اشاره نمود .
این دوره با حضور دانشجویان دانشگاه الزهرا از مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با توجه به کاربردی بودن این نرم افزار و مبنای یادگیری نرم افزار های تخصصی تر رشته ی مهندسی صنایع برگزار گردید وهمچنین تعداد شرکت کنندگان در نهایت به 33 نفر رسید .
لازم به ذکر است در پایان، مدرک پایان دوره معتبر برای شرکت کنندگان صادر گردید. این رویداد توسط دبیر کل انجمن و با همکاری اعضای کمیته آموزش انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع و با یاری معاونت فرهنگی دانشگاه الزهرا برگزار شد.
و در پایان دوره از دانشجویان خواسته شد نظرات و انتقادات خود را بر روی کاغذ نوشته و به برگزار کنندگان این رویداد تحویل دهند و ضمن نظرسنجی صورت گرفته ؛ این دوره با رضایت شرکت کنندگان رو به رو شد.
 
 

کارگاه آشنایی با بازار کار مهندسی صنایع
انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه الزهرا(س)کارگاه "بازارکارامروزمهندسی صنایع" را با سخنرانی جناب آقای مهندس عباس سلطانی (بنیان گذاراستارت اپ اینفکت) و خانم مهندس آزاده دادگر (کارشناس منابع انسانی) در روز دوشنبه مورخ 20 اسفند ماه سال 97 ازساعت 12 الی 15 درسالن دکتر فرزانه واقع دردانشگاه الزهرا(س) برگزارنمود.
محورهای اصلی این کارگاه عبارتند از:
مهارت ها و شایستگی های لازم برای گرایش های متنوع مهندسی صنایع
تجزیه و تحلیل گرایش های مختلف مهندسی صنایع ازنظر بازار کار با توجه به وضعیت اقتصادی کشور
استارت آپ وایده های استارت آپی
تجزیه و تحلیل موفقیت و یا عدم موفقیت استارت اپ ها

در ابتدای این کارگاه مهندس دادگر به تشریح گرایش های مختلف مهندسی صنایع و مهارت ها و شایستگی های لازم برای آن ها پرداختند و سپس مهندس سلطانی ضمن معرفی استارت آپ ها، ایده های استارت آپی را مورد بحث قرار دادند. در نهایت هم لیستی ازسایت های معتبر برای مشاهده ی فرصت های شغلی وایده های استارت آپی به دانشجویان ارائه گردید.
این رویداد توسط مسئول کمیته پژوهش و با همکاری اعضای فعال و زیر نظر دبیرکل انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع و با یاری معاونت فرهنگی دانشگاه الزهرا برگزار شد.
لازم به ذکراست تعدادشرکت کنندگان این کارگاه 40 نفربوده و در پایان این کارگاه از دانشجویان خواسته شد نظرات و انتقادات خود را بر روی کاغذ نوشته و به برگزار کنندگان این رویداد تحویل دهند و ضمن نظرسنجی صورت گرفته؛ این دوره با رضایت حداکثر شرکت کنندگان همراه بود.
 

کارگاه دیجیتال مارکتینگ چگونه به کمک برگزارکنندگان می آید؟
انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه الزهرا(س) کارگاه یک روزه ای را با عنوان "دیجیتال مارکتینگ چگونه به کمک برگزار کنندگان رویداد می آید" در تاریخ 21 اسفند ماه سال 97 برگزار نمود.
این کارگاه از ساعت 11:30 تا 13:00 برگزار گردید.
در این برنامه ابتدا آقای محمدرضا نظیف، کارشناس شرکت ایوند، سرفصل های زیر را تشریح نمودند:
- راه‌های اطلاع رسانی و تبلیغات برای رویدادهای دانشجویی انجمن های علمی
- ضرورت اطلاع رسانی و تبلیغات برای رویدادهای دانشجویی
- نقش برندسازی شخصی در پیشرفت و توسعه ی فردی در صنعت رویداد
- معرفی امکاناتی که ایوند برای اطلاع رسانی در اختیار برگزارکنندگان رویداد قرار می دهد
- معرفی طرحی که ایوند برای برگزار کنندگاه در نظر دارد؛ طرح دانشگاهی ایوند جهت ایجاد یک صفحه مجازی برای دانشگاههای مختلف کشور است که در حال حاضر در دانشگاه های شریف، امیرکبیر، علم و صنعت و... پیاده سازی شده است. یکی از مزایای این صفحه این است که همگی رویدادهای موجود در یک دانشگاه، در این صفحه قابل رویت است.
در حین برنامه خانم آیدا احمدی ،مدیر تبلیغات شرکت ایوند، با اضافه نمودن نکاتی به صحبتهای آقای نظیف، به ایشان جهت پاسخگویی به برخی سوالات دانشجویان کمک کردند. 
در انتها، به پرسش و پاسخ و شنیدن پیشنهادات و انتقادات افراد مختلف پرداختند.
رویداد مذکور با حضور 30 شرکت کننده‌ی مختلف از داخل و خارج دانشگاه که اغلب از برگزار کنندگان رویداد دانشجویی ازجمله اعضای شورای مرکزی انجمن های علمی دانشجویی بودند؛ برگزار گردید.
 
 
 
 

تاریخ به روز رسانی:
1398/02/10
تعداد بازدید:
1507
انجمن مهندسی صنایع
آخرین اخبار
'NoData' not found in DataDic
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان ده ونك،دانشگاه الزهرا،ساختمان خوارزمي، طبقه دوم، دانشكده فني و مهندسي كدپستي : 1993893973
تلفن : 982188041469+ فاكس : 982188617537+
 engineering[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.