۱۴۰۳ شنبه ۲۵ فروردين

"آیین عصر شعر دانشگاهی در رثای غزه با عنوان غزل‌های در حصار" برگزار شد.

ارسال شده در تاریخ 1402/09/06
ساعت 11:11

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا (س) با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری "آیین عصر شعر دانشگاهی در رثای غزه را با عنوان غزل‌های در حصار” روز دوشنبه 15 آبان‌ماه از ساعت 14 الی 16 با حضور شاعران و منتقدان ادبی برجسته کشور در سالن دکتر تورانی دانشگاه الزهرا (س) برگزار کرد.

در ابتدای این آیین، دکتر زینب صادقی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم غزه، به حاضران و شرکت‌کنندگان در این محفل خیر مقدم گفت.
همچنین دکتر مهدی بادپا، مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اقدامات ملی و جهانی در محکوم کردن جنایات اسرائیل گفت: امسال در حمایت از مردم مظلوم غزه، یک همگرایی بسیار گسترده در سراسر جهان اتفاق افتاد که این وحدت در سال‌های گذشته به این شکل وجود نداشت.
وی با بیان اینکه در محکومیت جنایات اخیر اسرائیل، دانشگاهیان بسیار خوش درخشیدند، به اقدامات معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این زمینه اشاره کرد و افزود: حمایت دانشگاهیان از مردم غزه منحصر به بیانیه‌ها و تجمعات نبود بلکه تولید آثار ادبی، برگزاری نشست‌های متعدد، برپایی نمایشگاه‌های مختلف هنری و... از دیگر اتفاقات خوبی بود که در فضای تلخ خبری مرتبط با غزه، در دانشگاه‌ها اتفاق افتاد. همچنین در وزارت علوم، پویش‌های مختلفی اعم از حمایت سردبیران نشریات دانشجویی، اشعار دانشجویی، هنرهای تجسمی غزه برگزار شد.
در پایان، دکتر بادپا از اختصاص بخش ویژه‌ای در جشنواره تیتر امسال با محور غزه خبر داد.
در ادامه؛ علیرضا قزوه، محمدرضا طهماسبی، حامد صافی، علی داودی، فریبا یوسفی، حسنا محمدزاده، عاطفه جوشقانیان، فرشته حسینی به سرودن اشعار خود با موضوع مقاومت و غزه پرداختند.
در پایان با حضور دکتر مهدی بادپا، مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دکتر صادقی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه از شاعران حاضر در این نشست تقدیر شد.
 
 
 
 

ارسال کننده:نیسی
تعداد بازدید:169
تصاویر مرتبط:
tempShow
برچسب ها
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
صوت
دانشگاه الزهرا
تهران، میدان ونک، خیابان ده ونک، دانشگاه الزهرا(س)، معاونت فرهنگی و اجتماعی
کدپستی :
1993893973
تلفن : 982188213547+    982185692496+ فاکس : 982188213547 +
 farhangi[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.