۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
ارتقاء ۱۰۲ پله ای جایگاه جهانی دانشگاه الزهرا در جدید ترین نتایج رتبه بندی وبومتریکس
براساس آخرین نتایج نظام رتبه‌بندی وبومتریکس (جولای ۲۰۲۰)، دانشگاه الزهرا با ۱۰۲ پله ارتقا، در میان بیش از ۳۰۰۰۰ موسسه آموزشی، پژوهشی و دانشگاهی، موفق به کسب رتبه ۲۰۶۰ جهانی شده است.

به گزارش روابط عمومی، به استناد بررسی های مرکز ارزیابی و پایش عملکرد دانشگاه الزهرا نظام رتبه بندی وبومتریکس از سال ۲۰۰۴، شروع به فعالیت کرده است. این رتبه بندی هر شش ماه یکبار، بیش از ۳۰۰۰۰ موسسه آموزشی، پژوهشی و دانشگاهی را در سطح جهانی مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می دهد. این رتبه بندی با استفاده از شاخص‌های وب سنجی میزان تعهد دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در خصوص انتشار علم در وب سایت را نمایان می سازد. از جمله مهمترین اهداف این رتبه بندی؛ افزایش حضور دانشگاه‌ها در فضای مجازی، ایجاد انگیزه بیشتر به جهت انتشار حداکثری علم و دانش در اینترنت و در نتیجه دسترس پذیرکردن آگاهی و اطلاعات علمی برای دانش پژوهان و علاقمندان است.
بر اساس جدیدترین رتبه بندی وبومتریکس (جولای ۲۰۲۰)، دانشگاه الزهرا در میان بیش از ۳۰۰۰۰ موسسه آموزشی، پژوهشی و دانشگاهی با ۱۰۲ پله بهبود، رتبه ۲۰۶۰ جهانی را کسب نموده‌است.
معیارهای مورد ارزیابی در این رتبه بندی شامل قابلیت مشاهده‌پذیری وب سایت توسط دیگران، اندازه صفحات وب، تعداد ارجاعات از نویسندگان برتر، تعداد مقالات پر استناد (جز ۱۰ درصد برتر) می باشد. که خوشبختانه دانشگاه الزهرا توانسته است در این معیارها عملکرد بهتری نسبت به قبل داشته باشد.
شایان توجه است از آنجایی که حضور دانشگاه‌ها در وب سایت، شاخصی قابل اعتماد از عملکرد جهانی و اعتبار دانشگاه‌ها به شمار می‌آید میزان و چگونگی حضورشان در وب سایت به عنوان یکی از شیوه های مهم و غیر مستقیم برای اندازه‌گیری و پایشِ تحقق ماموریت آنان (تدریس، انتقال، تحقیق) مورد توجه قرا می گیرد، لذا بهبود رتبه دانشگاه در این رتبه بندی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
عملکرد دانشگاه الزهرا طی دو دوره اخیر به شرح زیر می‌باشد:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ به روزرسانی:
1399/05/14
تعداد بازدید:
77
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان ده ونك،دانشگاه الزهرا،ساختمان خوارزمي، طبقه دوم، دانشكده فني و مهندسي كدپستي : 1993893973
تلفن : 982188041469+ فاكس : 982188617537+
 engineering[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.