۱۳۹۷ جمعه ۲۸ دي
سخنرانی ها و کارگاه های برگزار شده در نیمه دوم سال 1396
ارسال شده در تاریخ 1397/02/25
ساعت 11:27
 
 عنوان  برگزار کننده    تاریخ    هدف از برگزاری
 چالش های تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور  سونا قلی زاده از دانشگاه فلوریدا آمریکا   96/10/11  در این برنامه بحث جامعه پذیری دانشجویان دکتری مهندسی مطرح شد. اینکه هنجارها و مسائلی که دانشجویان دکتری مهندسی غیر بومی در طول تحصیل با آن مواجه هستند به چه شکل می باشد.
 تدابیر برای پرورش مهندسین تیز و بز  دکتر محمدعلی شفیعا از اساتید برجسته دانشگاه علم و صنعت   96/12/15  در ابتدا عنوان سخنرانی و مفهوم آن را توضیح دادند و در ادامه به اهمیت جایگاه مهارتها، ضرورت تغییر در زاویه نگاه از منظری نو به حل مسائل، ورود به انقلاب چهارم با عنوان هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و بزرگ داده ها، توجه به نوآوری در علوم مهندسی، احتیاط – ریسک پذیری، واگرایی ذهنی و ... به بحث و ایراد سخنرانی پرداختند.
 کارگاه آموزشی آشنایی با مدیریت آنلاین مراجع و بانکهای اطلاعاتی  دکتر وحیدرضا میرزائیان   96/12/19  هدف اصلی از برگزاری این کارگاه آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان (به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری) با سایتها و بانکهای اطلاعاتی که از طریق آنها به راحتی می توان به مقالات و نشریات و پایان نامه ها دست پیدا کرد بوده است. همچنین در این کارگاه در رابطه با نحوه شناسایی، سایت ها و نشریات معتبر و مورد تایید وزارت علوم نکاتی سودمند بیان شد. از دیگر موارد و نکات سودمند این کارگاه معرفی نرم افزارهایی در رابطه با مدیریت مراجع مقالات و نحوه کار با این نرم افزارها، بود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:35
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان ده ونك،دانشگاه الزهرا،ساختمان خوارزمي، طبقه دوم، دانشكده فني و مهندسي كدپستي : 1993893973
تلفن : 982188041469+ فاكس : 982188617537+
 engineering[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.